Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

MUZYKA

Informacja

MUZYKA

Muzyka religijna – podnosi na duchu

Muzyka religijna od wielu wieków uważana jest za element kultury o dużym znaczeniu. Dzięki niej wierni mogą wyrazić swoją przynależność do wspólnoty poprzez sztukę. Powszechnie uważa się, że główną funkcją muzyki religijnej jest rozbudzenie uczuć religijnych oraz okazanie miłości Bogu. W zakresie muzyki religijnej mieści się kilka rodzajów sztuki, między innymi muzyka liturgiczna, sakralna i kościelna. W Polsce chętnie wykonywanymi utworami z zakresu muzyki religijnej są między innymi kolędy śpiewane w okresie Bożego Narodzenia oraz nowego roku, czego dowodem jest odbywający się rokrocznie Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Muzyka religijna ma w naszym kraju bogatą tradycję. Wiele utworów religijnych obecnych w polskiej kulturze znanych jest ze źródeł przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Jednym z takich utworów jest „Bogurodzica” – najstarsza pieśń religijna, w całości zapisana w języku polskim.

Muzyka religijna – coś dla dużych, coś dla małych

Muzyka religijna stwarza sposobność ku stopniowemu zapoznawaniu dziecka z szeroko pojętą sztuką. Wspólne słuchanie utworów kształtuje u dzieci wrażliwość na muzykę oraz pozwala na krzewienie u dzieci właściwych postaw, którymi powinny się kierować w późniejszym życiu. Szczególną rolę odgrywa muzyka religijna dla dzieci, która cechuje się linią melodyczną i tekstami dostosowanymi do potrzeb najmłodszych. Dobrą okazją do wspólnego słuchania utworów religijnych są Święta Wielkiej Nocy, a także Bożego Narodzenia. Magiczny okres poprzedzający Boże Narodzenie, czyli adwent jest czasem wyjątkowym w roku. Dzieci wraz z rodzicami uczęszczają na roraty, wyposażone w lampiony. Podczas mszy wykonuje się wiele radosnych piosenek, będących istotnym elementem muzyki religijnej dla dzieci. Jednym z najbardziej znanych utworów jest „Świeć gwiazdeczko, świe ”, znany prawdopodobnie od około XVIII wieku, który zyskał rozpoznawalność dzięki zespołowi Arka Noego. Dorośli również chętnie oddają się przyjemności płynącej ze słuchania muzyki religijnej. W Polsce przoduje głównie zespół Trzecia Godzina Dnia, w którym gościnnie występują znane osobistości, m.in. Mietek Szcześniak, Kuba Badach, Anna Maria Jopek oraz Olga Szomańska. 

Muzyka religijna dla dzieci sposobem na zapoznawanie dzieci z Bogiem

Muzyka religijna dla dzieci stwarza możliwość stopniowego zapoznawania dzieci ze Słowem Bożym, a także życiem i działalnością Jezusa Chrystusa. Jednym z najpopularniejszych polskich zespołów tworzących muzykę religijną dla dzieci jest Arka Noego. Zespół powstał ponad dwadzieścia lat temu, zyskując ogromną popularność wśród dzieci. Od początku istnienia Arka Noego wydała kilkanaście albumów, lansując takie utwory jak: „Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest)”, „Taki duży, taki mały” czy „Święty, święty uśmiechnięty”. W muzyce religijnej dla dzieci specjalizuje się również zespół Promyczki Dobra, działający od początku lat 90. Zespół znany jest głównie z tworzenia piosenek oazowych i pielgrzymkowych, w opracowaniu z wieloma wybitnymi kompozytorami. Zarówno płyty Arki Noego, jak i Promyczków Dobra można nabyć w naszym sklepie internetowym.

Muzyka religijna dla dzieci wyróżnikiem wspólnot dzieci i młodzieży

Muzyka religijna dla dzieci odgrywa dużą rolę w dziecięcych i młodzieżowych ruchach religijnych, działających głównie przy parafiach. Podczas spotkań wielu wspólnot, na przykład Dzieci Maryi czy Ruchu Światło-Życie śpiewanie piosenek religijnych jest jednym ze sposobów łączenia członków wspólnoty. Muzyka religijna powszechnie jest wykorzystywana przez młodzież podczas spotkań, między innymi Lednicy 2000, a także Światowych Dni Młodzieży, które uświetniają spotkania i łączą nowo poznanych ludzi.

MUZYKA Jest 20 produktów.

Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów