Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Opowiadania i historie Biblijne

Informacja

Opowiadania i historie Biblijne

Poczytaj mi mamo! Poczytaj mi tato! Najpiękniejsze opowiadania religijne dla dzieci

Po opowiadania religijne chętnie sięgają rodzice, którzy kładąc dziecko do snu pragną spędzić z nim czas poświęcony lekturze ulubionego opowiadania. Dziecko słuchając opowiadania czytanego przez rodzica lepiej zasypia, a dzięki kolorowym ilustracjom rozwija swoją wyobraźnię. Czytanie opowiadań dzieciom buduje ich świat wartości. Opowiadania religijne dla dzieci zawierają morał, który wskazuje dzieciom właściwe postawy i zachowania, którymi warto kierować się w życiu. Przydatne okażą się opowiadania biblijne, na przykład przypowieść o dobrym Samarytaninie, warto również zapoznawać dziecko z polskimi opowiadaniami – legendami i baśniami, które zawierają między innymi „Baśń o skarbniku”, „Baśń o lajkoniku” czy „Legendę o Popielu i myszach”.

Przeżywanie ważnych uroczystości przez dzieci dzięki opowiadaniom religijnym

Nasze opowiadania są wstępem do przeżywania wyjątkowych chwil w życiu dziecka. Mogą być formą prezentu z okazji chrztu świętego i komunii, zwłaszcza zestawy opowiadań religijnych pakowane w kolorowe pudełka lub torebki prezentowe. Opowiadania umożliwiają także duchowe przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Opowiastki familijne, księgi świąteczne oraz opowiadania o Bożym Narodzeniu stwarzają okazję do wspólnych rozmów nad istotą świąt.

Inspirujące opowiadania chrześcijańskie dla dzieci z ważnymi postaciami świętych

Opowiadania religijne pozwalają na zapoznanie dziecka z życiorysami świętych, którzy wyróżniali się umiłowaniem Boga. Szczególnie polecamy opowiadania z serii „Przyjaciele Jezusa”, w których zawarto historie między innymi: św. Józefa, św. Antoniego z Padwy, św. Rity z Cascii czy uwielbianego przez dzieci świętego Mikołaja. Opowiadania biblijne zawierają również ważne historie opisane w Starym Testamencie – stworzenie świata oraz historię związaną z Arką Noego. Warto również zainteresować dziecko opowiadaniami wyjaśniającymi najważniejsze wydarzenia Starego Testamentu, kolorowymi książeczkami „Biblijny detektyw” oraz grami memory, które wprowadzą dziecko w niezwykły świat biblii.

Opowiadania i historie Biblijne Jest 442 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 442 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 442 elementów