Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE

Informacja

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE

Święcenia kapłańskie – podniosła chwila w życiu młodego kapłana

Świecenia kapłańskie (sacri ordines) są jednym z siedmiu sakramentów obowiązujących w kościele katolickim. Tradycja święceń kapłańskich obowiązuje także w kościele anglikańskim, prawosławnym i starokatolickim.

Wyróżnia się trzy główne stopnie święceń kapłańskich: diakonat, prezbiterat i biskupstwo. Święcenia diakonatu są pierwszym etapem święceń kapłańskich, który przypada na piąty rok studiów w seminarium duchownym. Ich zadaniem jest „służba Kościołowi w posłudze liturgii, słowa i miłości”. Głównie asystują oni podczas mszy i pomagają nieść Słowo Boże. Według świętego Polikarpa diakoni powinni być „pełni współczucia, gorliwi, żyjący według prawdy naszego Pana, który stał się sługą wszystkich”. Kolejnym etapem święceń kapłańskich jest prezbiterat. Prezbiterzy są najliczniejszą grupą kapłanów w polskim kościele katolickim. Powołani są oni przede wszystkim do pomocy biskupom i wypełniają powierzone przez nich zadania. Ostatnim stopniem święceń kapłańskich jest powołanie na biskupa, dzięki któremu uzyskiwana jest pełnia stanu kapłaństwa. W kościele katolickim biskupi są „wysłannikami i zastępcami Chrystusa”, których zgodnie z prawem kanonicznym mianuje papież. Święcenia kapłańskie na wszystkich etapach to ważne wydarzenia w życiu kapłana, które warto należycie uczci . 

Unikatowe prezenty z okazji święceń kapłańskich

Święcenia kapłańskie stwarzają sposobność ku temu, by wręczyć pamiątkowe upominki. Warto zadbać o to, by był to prezent, który zapadnie na długie lata w pamięci obdarowanego mężczyzny. Z okazji święceń kapłańskich przydatne będą zwłaszcza prezenty z możliwością umieszczenia graweru. W naszej ofercie znajduje się ogromny wybór plakietek w różnych wzorach i odcieniach, na których można nanieść krótką okolicznościową notkę wraz z datą święceń kapłańskich. Można je umieszczać między innymi na wewnętrznej okładce Pisma Świętego lub ikony. Plakietki są cienkie i łatwo je przyklei , dlatego sprawdzą się na różnego rodzaju upominkach. Wspomniane ikony również będą dobrym pomysłem na prezent z okazji święceń kapłańskich. Przydatne będą szczególnie z motywami patrona kapłana, któremu zamierzamy wręczyć prezent. Przy rozważaniach Słowa Bożego użyteczny będzie notes, a także wieczne pióro, na którym warto zastosować ozdobny grawer, na przykład z datą święceń kapłańskich.

Święcenia kapłańskie – pomysły na praktyczne prezenty

Z okazji święceń kapłańskich możemy wręczyć prezent, który będzie nie tylko pamiątką, ale także praktycznym atrybutem. Jednym z takich prezentów może być skórzana torba lub aktówka, przydatna na przykład podczas wizyt domowych lub podczas pracy w szkole. Święcenia kapłańskie możemy upamiętnić także innym użytecznym upominkiem – są to między innymi turystyczne zestawy do sprawowania sakramentów, pakowane w wytrzymałe i solidne walizki. W skład takiego zestawu wchodzą: krzyż, kropidło, ołtarzyk, patena, naczynka na oleje święte, cyborium oraz świece. Przydatnym i jednocześnie eleganckim prezentem dla kapłana z okazji święceń kapłańskich są spinki do mankietu z motywami chrześcijańskimi. Nadadzą one elegancji i będą wygodnym zapięciem dla mankietów koszuli.

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE Jest 56 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 56 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 56 elementów