Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Lampiony adwentowe

Informacja

Lampiony adwentowe

Czas Świąt Bożego narodzenia już bardzo bliski. Jeszcze tuż przed nim mamy okres adwentu - cztery niedziele adwentowe - który rozpoczyna oczekiwaniem nowy rok liturgiczny w kościele katolickim. Jest to czas pełen kultywowanych tradycji i symboli.

Co oznacza lampion na roraty?

Adwent to czas oczekiwania na przyjście Oblubieńca, narodziny Bożego Dzieciątka. To czas przygotowań na miłość i miłosierdzie Najwyższego. Okresowi adwentu towarzyszy wiele religijnych symboli i tradycji. Jednym z nich jest lampion adwentowy z którym dumnie dzieci i dorośli wędrują wczesnym świtem, gdy jeszcze ciemność na zewnątrz, na mszę zwaną roratami. Dawniej lampion oświetlał drogę idącym na roraty, obecnie lampion na roraty zapalany jest na początku roratnej liturgii, gdy jeszcze mrok panuje w kościele. Lampion na roraty i jego światło symbolizuje nadejście jasności i czystości w mroku grzechu. Dlatego czuwamy przy świetle i czekamy. 

Lampion na roraty - tradycja i religijny wymiar świąt

Lampiony na roraty to tradycja o której warto pamiętać i zakorzenić ją wśród młodych dorastających pokoleń. To też piękny wyraz religijnego, duchowego przeżywania okresu adwentowego i Świąt. Światło w mroku, wczesny świt i oczekiwanie na przyjście dobra i miłości. Nie tylko konsumpcjonizmu Świąt Bożego Narodzenia. W wielu kościołach roraty organizowane są już w wieczornej porze, aby umożliwić wszystkim uczestnictwo w tym obrzędzie. Jednak najbardziej wymowne są te poranne, gdy lampiony o świcie przypominają o okresie oczekiwania na nadchodzące piękno. Światło od zawsze było symbolem duszy, symbolem oświecenia, wyjścia z marazmu czy grzechu. I taki jest przekaz zamknięty w lampionie na roraty

Lampiony na roraty - jaki wybrać?

Dawniej - zgodnie z tradycją - lampiony na roraty robione były własnoręcznie, z kartonu czy brystolu, z wyciętymi dekoracjami czy naklejonymi scenkami biblijnymi. Obecnie w sklepach dostępne są lampiony roratnie wykonane z przeróżnych materiałów, o ciekawych wzorach i różnych rozmiarach . Niech jednak lampion będzie zdobiony biblijnymi obrazkami, religijnymi motywami, a przy tym ładny i kolorowy, co zachęci dzieci do uczestnictwa w roratach. Są też dostępne ładne lampiony ze sklejki drewnianej, a na niej wycięte religijne obrazy, np. Szopki Bożonarodzeniowe.

Jakie jeszcze – poza lampionami – są zwyczaje i symbole adwentowe?

Może warto czasem - poza powszechnymi marketami, galeriami handlowymi - wstąpić do księgarni religijnej stacjonarnej bądź księgarnia internetowa religijna też będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Możemy tam napotkać przepiękne prezenty na święta bożego narodzenia, np. elegancko wydane książki religijne, książki o świętych, modlitewniki, kolędy i śpiewniki itp. Wydania bogato ilustrowane, na ładnym papierze interesujące treści czy rozważania oferujące. Ładnie wydane i zachęcające dziecko do czytania Pismo Święte również będzie duchowym podarkiem wprost z serca płynącym. Nie zapomnieć można o upominku typu medaliki np. patroni imion mogą się pojawić na froncie srebrnego medalika.

Lampiony adwentowe Jest 30 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 30 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 30 elementów