Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Droga krzyżowa

Informacja

Droga krzyżowa

Droga Krzyżowa – upamiętnienie męki Pańskiej

Droga Krzyżowa to wielkopostne nabożeństwo w Kościele Katolickim o charakterze adoracyjnym. Symboliczne odtworzenie drogi, jaką przebył Jezus Chrystus tuż przed ukrzyżowaniem, oraz momentu Jego śmierci i złożenia do grobu pokazuje jak bardzo Zbawiciel poświęcił się dla całej ludzkości. W Drodze Krzyżowej stacje dzielą się na czternaście części, z których każda jest zgłębiana przez wierzących. W sklepie z dewocjonaliami możemy doszukać się wielu przewodników pokazujących jak przeżywać ów wydarzenie. Do jednych z nich zalicza się „Droga Krzyżowa ze świętą Teresą od Dzieciątka Jezus”, czyli książka złożona z dziewięćdziesięciu ośmiu stron, z których każda wspomaga rozważania. Święta Teresa od Dzieciątka Jezus z każdym strapieniem zwracała się w stronę Mesjasza, czego nauczyć się może każdy, kto zechce za nią podążyć. Droga Krzyżowa Jezusa Chrystusa od wieków tworzy inspirację dla twórców różnych dzieł sztuki, chcących upamiętnić Jego cierpienie. W dzisiejszych czasach, droga na śmierć Zbawcy często bywa odwzorowywana w filmach religijnych. Reżyserzy z całego świata starają się przekazać widzom, co tak naprawdę uczynił dla nich Syn Boży.

Droga Krzyżowa – chwila zadumy łącząca pokolenia

Droga Krzyżowa jest bezwątpienia chwilą prawdziwej zadumy, kiedy to skupiamy się na cierpieniu Pańskim. Podczas zagłębienia się w przeżywaniu historii odkupienia grzechów przez Jezusa Chrystusa jednoczą się wierni będący przedstawicielami różnych pokoleń. Mali katolicy przygotowujący się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej odkrywają prawdy, jakich bronił Zbawiciel. Pomóc najmłodszym w zrozumieniu Drogi Krzyżowej może książeczka „Kontrolka Droga Krzyżowa” . Przy każdej stacjiznajduje się opis i miejsce na wklejenie dołączonej naklejki, co sprawia, że dzieci jednocześnie ucząc się, czują zainteresowanie zgłębianą wiedzą. Tego typu książeczki to doskonały pomysł na prezenty na Wielkanoc dla dzieci. Decydując się na odmówienie Drogi Krzyżowej kiedy nadchodzi okres Wielkiego Postu jednoczymy się z Panem Jezusem i tym samym umacniamy już istniejącą w nas wiarę. Staje się to jeszcze prostsze, gdy czerpiemy z publikacji takich jak „Droga Krzyżowa z Małą Arabką”, czyli świętą Marią od Jezusa Ukrzyżowanego. Siostra Maria uczyła, że pokora, uniżenie i małość są niezbędne by stawić czoła przeciwnościom, przez co stanowi wzór dla wielu wierzących. Jak widać, poddać się zadumie nad Drogą Krzyżową można niemalże w każdym wieku.

Przygotowanie dzieci do wspominania Drogi Krzyżowej

Również dzieci mogą uczestniczyć w odprawianiu Drogi Krzyżowej. W księgarni internetowej nietrudno znaleźć odpowiednie dla maluchów w każdym wieku pomoce służące do wspominania męki Pańskiej. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci, co uczynił dla wszystkich ludzi Pan Jezus. Doskonałym czasem na wprowadzenie małych wyznawców katolicyzmu do upamiętniania Drogi Krzyżowej jest Wielkanoc, będąca świętem ustanowionym właśnie ku upamiętnieniu tamtych wydarzeń, jak również samego Zmartwychwstania. Książeczki pisane z myślą o dzieciach, jak na przykład „Droga Krzyżowa malucha” powstały właśnie po to, aby pomóc najmłodszym zgłębić wiedzę religijną. Ów publikacje to wspaniały pomysł prezenty na Wielkanoc, które dzięki przystępnemu językowi ułatwią dzieciom modlitwę. Wiara rozpalana w sercu w dzieciństwie w ciągu całego życia będzie wzrastać i kształtować postawę już dorosłego człowieka, który z radością będzie szerzył dobro wokół siebie.

Droga krzyżowa Jest 99 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 99 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 99 elementów