Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

BIBLIA PIERWSZEGO KOŚCIOŁA

Informacja

BIBLIA PIERWSZEGO KOŚCIOŁA

Biblia Pierwszego Kościoła – przekład Pisma Świętego na podstawie najstarszych manuskryptów

Biblia Pierwszego Kościoła to jedyny polski przekład Biblii na podstawie najstarszych manuskryptów. Teksty, z których korzystano przy jej tworzeniu były w użyciu już w czasach Jezusa i apostołów. Większość przekładów Starego Testamentu oparte zostały na późniejszych tekstach masoreckich, z kolei manuskrypty użyte do tworzenia Biblii Pierwszego Kościoła zostały stworzone o tysiąc lat wcześniej. Jako pierwsza z treści Biblii Pierwszego Kościoła został przetłumaczony Nowy Testament, co miało miejsce w 2000 roku, natomiast kilkanaście lat później w 2013 ukazała się Septuaginta. W 2016 pojawił się kolejny przekład. Warto dodać, że w przypadku Septuaginty mamy do czynienia z pierwszym kompletnym przekładem na język polski z greckiego Starego Testamentu. Ten przekład Pisma Świętego jest dostępny w sklepie z dewocjonaliami w różnych wydaniach. Na okładce każdego z nich widnieje starochrześcijański znak oznaczający Światło-Życie, co symbolicznie odnosi się do Jezusa Chrystusa, który tymi słowami określał samego siebie.

Pierwszy Kościół Biblia– przekład ceniony przez duchownych i znawców

Duchowni polscy otwarcie doceniają przekład Biblii Pierwszego Kościoła zrealizowany przez księdza Remigiusza Popowskiego, który dzięki swojej pracy nagrodzony został przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich Diamentowy Feniks. To konkretne tłumaczenie Pisma Świętego uznawane jest za wybitne dzieło autora zarówno przez księży, jak i badaczy religii. Biblia Pierwszego Kościoła może stać się doskonałą pamiątką bierzmowania, która umocni wiarę w sercu młodego chrześcijanina. Jako uzupełnienie domowych zbiorów książek religijnych przekład ten również znajdzie zastosowanie. Wyjątkowość Biblii Kościoła Pierwszego podkreślają opinie takie jak ta, która głosi, że obok Biblii Ewangelicznej Anny Józak i Piotra Zaremby jest to najlepsze tłumaczenie Nowego Testamentu na współczesny język polski. Każdy wyznawca wiary katolickiej poczuje się zafascynowany treścią owej wersji Biblii Kościoła Pierwszego tym bardziej, gdy uświadomi sobie, że są to tak naprawdę pierwotne teksty religijne odnoszące się do słów samego Jezusa Chrystusa i towarzyszących Mu apostołów. Chociaż w księgarni internetowej dostępne jest mnóstwo książek o świętych, nic nie umocni wiary w taki sposób, jak zagłębienie się w treści przekazywane przez świadków poczynań Syna Bożego zawarte w Biblii Pierwszego Kościoła.

Słowa Jezusa Chrystusa i Jego świadków zawarte w Biblii Pierwszego Kościoła

Biblia Pierwszego Kościoła to rzetelne tłumaczenie słów świadków Zbawiciela i Jego samego. Oznaczone osobnym kolorem odznaczają się od siebie, podkreślając to, o czym mówił Jezus Chrystus podczas prowadzonych przez Siebie nauk. To doskonały sposób, aby umocnić się w wierze. Każdy z pogrążonych w lekturze chrześcijan znajdzie w treści Biblii Pierwszego Kościoła niezbędną wskazówkę odnośnie życia religijnego. Pierwszy Kościół Biblia to zbiór słów realnych świadków epoki, w której przyszło żyć Synowi Bożemu. Fakt ten wzmacnia wyjątkowy charakter księgi. Jej zawartość przybliży wyznawcom katolicyzmu postać Zbawiciela i osób, które towarzyszyły Mu w ciągu całego ziemskiego życia. To współczesne tłumaczenie Pisma Świętego wyróżnia się tym, że jego treść została napisana w oparciu o przekazy greckiego Starego Testamentu, jako pierwsze kompletne wydanie w języku polskim. Biblia Pierwszego Kościoła to doskonała propozycja dla chcących umocnić się w wierze wyznawców chrześcijaństwa.

Zobacz również inne wersje Pisma Świętego:

BIBLIA PIERWSZEGO KOŚCIOŁA Jest 27 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 27 elementów