Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Anioły drewniane

Informacja

Anioły drewniane

Anioły drewniane – rękodzielnicze dzieła sztuki

Anioły drewniane ze względu na rolę postaci w Piśmie Świętym często wykorzystywane są w naszych domach. Od wieków wierzymy w moc Anioła Stróża, dlatego szczególnie chętnie sięgamy po drewniane anioły. Szczególnie cenione są te, które stworzone zostały dzięki pracy ludzkich rąk. Takie drewniane anioły są niepowtarzalne, gdyż każde pociągnięcie dłuta sprawia, że stworzone egzemplarze nie są takie same, lecz różnią się detalami, które nadają im wyjątkowego charakteru.

Anioły drewniane stosowane w ołtarzach szafiastych i innych elementach ozdobnych w kościołach

Drewniane anioły to nieodzowny element niezwykle efektownych dzieł sztuki, jakimi są ołtarze szafiaste. Znajdujące się w nich anioły drewniane to przede wszystkim wizerunki przypominające dzieci grające na instrumentach – harfie, lutni, rogu czy trąbce. W których kościołach możemy spotkać drewniane anioły? Naszym polskim przykładem jest ołtarz stworzony przez Wita Stwosza, znajdujący się w Kościele Mariackim w Krakowie. Drewniane anioły są tam uchwycone jako postacie grające na instrumentach, ale możemy je także dostrzec w scenie zwiastowania Najświętszej Maryi Panny czy gloryfikujące Maryję z Dzieciątkiem. Anioły drewniane są także częstym motywem stalli, bogato zdobionych rzeźbionych ławek, które spotkamy między innymi w Opactwie Cystersów w Henrykowie.

Rodzaje drewna wykorzystywane do tworzenia drewnianych aniołów

Anioły drewniane tworzy się z różnego rodzaju drewna. Początkujący snycerze tworzą drewniane anioły głównie w drewnie pochodzącym z topoli, brzozy i lipy. Są one stosunkowo miękkie, by z łatwością uczyć się tego rodzaju rzemiosła artystycznego. Osoby bardziej wprawne wytwarzają drewniane anioły z drewna twardego, które przekłada się także na większą trwałość gotowego wyrobu. Zalicza się tutaj przede wszystkim grab, dąb, buk oraz orzech. Do produkcji aniołów drewnianych należy wybierać nie tylko odpowiedni gatunek surowca. Sporą wagę przywiązuje się do struktury poszczególnych kawałków drewna, gdyż obecność sęków i słojów może w znacznym stopniu utrudnić stworzenie drewnianego anioła.

Jakie anioły drewniane wybrać do ozdoby domu?

Anioły drewniane produkowane zarówno masowo, jak i metodą rękodzielniczą mają szerokie możliwości zastosowania jako element ozdoby i opieki nad domem. Większość aniołów drewnianych tworzona jest w sposób umożliwiający powieszenie go na ścianie. Wiele drewnianych aniołów wyposaża się także w mały cokół, na którym wsparta jest figurka. Dzięki temu anioła możemy postawić na półce lub stole w czasie świąt czy wizyt duszpasterskich.

Drewniane anioły nadające się na okolicznościowy upominek

Anioły drewniane są doskonałym pomysłem na prezent z okazji ważnych uroczystości, jubileuszy czy urodzin. Wręczając drewnianego anioła kierujemy jednocześnie przekaz, że obdarowana osoba jest dla nas ważna i pragniemy, by Anioł Stróż objął ją opieką. Anioły drewniane warto wręczać przede wszystkim dzieciom. Polecamy zwłaszcza produkty naszego sklepu internetowego, które możemy wręczyć dziecku z okazji chrztu i pierwszej komunii świętej. Nasze drewniane anioły tworzone są w postaci ręcznie stworzonych ikon, które nadają się do powieszenia na ścianie.

Anioły drewniane Jest 55 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 55 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 55 elementów