Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Sprzęt liturgiczny

Informacja

Sprzęt liturgiczny

Czym jest sprzęt liturgiczny?

Do sprzętu liturgicznego zaliczane są produkty niezbędne podczas odprawiania mszy czy procesji. Sprzętem liturgicznym można określić wszystkie atrybuty poza tymi, które mają bezpośredni kontakt z winem bądź hostią. Ponadto wyróżnia je bogaty wybór tworzyw zastosowanych do produkcji – metale, drewno, a nawet szkło.

Sprzęt liturgiczny w asortymencie Dystrybucji Katolickiej

Niezbędne sprzęty liturgiczne do sprawowania liturgii można znaleźć w sklepie internetowym Dystrybucji Katolickiej. W naszym asortymencie obecne są atrybuty przydatne także w czasie procesji. Poza nimi dysponujemy także wieloma innymi produktami, które polecane są nie tylko kapłanom, ale także wiernym.

Elementy dekoracji ołtarza można również zaliczyć do grupy sprzętów liturgicznych

Jednym z podstawowych sprzętów liturgicznych są obrusy ołtarzowe. Tworzone są one ze śnieżnobiałych tkanin, które nadają wytwornego charakteru stołom ołtarzowym, które jak wiadomo, są kluczowym miejscem sprawowania obrzędów.

- Ikony

- Dewocjonalia

Pulpit jest sprzętem liturgicznym, który musi się znaleźć w każdej świątyni

Wśród innych sprzętów liturgicznych wymienia się także pulpity. Służą one przede wszystkim do wygodnego rozłożenia ksiąg, na przykład podczas czytania Ewangelii. Sprawdzają się one także w kaplicach, gdzie w czasie pogrzebów odczytuje się kilka słów podczas ostatniego pożegnania.

Kropidło – jeden z przykładów sprzętu liturgicznego

Kolejnym przykładem sprzętów liturgicznych są kropidła. Stosowane są przeważnie duże warianty kropideł stosowanych w świątyni na przykład w Niedzielę Palmową do święcenia palm czy w Wielką Sobotę, gdy święcone są pokarmy. Dostępne są także małe modele tego typu sprzętu liturgicznego, które znajdują zastosowanie na pielgrzymkach i procesjach, przykładowo z okazji święta Bożego Ciała.

- Prezenty na bierzmowanie

- Pamiątka na Chrzest

Sprzęt liturgiczny w postaci instrumentów

W grupie sprzętów liturgicznych nie może zabraknąć także instrumentów używanych podczas mszy. Mowa tutaj o specjalnych dzwonkach zgrupowanych po cztery połączone krzyżowym mostkiem, a także gongach w formie odwróconych mis. Stosowane są one głównie do informowania wiernych o kluczowych momentach przebiegu mszy. Ponadto dzwonki stosuje się jako dopełnienie muzyki płynącej z organów.

Drewniane kołatki – sprzęt liturgiczny wykorzystywany zamiast dzwonków

Zamiast wspominanych wyżej dzwonków stosowany jest także inny rodzaj sprzętu liturgicznego, czyli kołatki. Zastępują one tego typu instrument podczas mszy w Wielki Czwartek, kiedy oddajemy się zadumie.

- Skarbczyk

- Filmy młodzieżowe

Jaki sprzęt liturgiczny wykorzystywany jest podczas Wielkiego Czwartku?

Specyficznym rodzajem sprzętu liturgicznego są misy służące do obmywania stóp. Tego typu atrybuty wykorzystywane są w Wielki Czwartek, kiedy to kapłani obmywają stopy ubogich. Jest to wyraźne nawiązanie do Nowego Testamentu, gdzie opisany jest zwyczaj zapoczątkowany przez Jezusa.

Sprzęt liturgiczny do okadzania ołtarza

Do sprzętu liturgicznego zaliczane są również kadzielnice, nazywane również trybularzami. Wsypuje się do nich rozgrzane kawałki węgła drzewnego wraz z ziarenkami kadzidła – wydobywający się dym stosuje się do okadzania ołtarza.

Sprzęt liturgiczny Jest 86 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 86 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 86 elementów