Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Świece i lichtarze

Informacja

Świece i lichtarze

Lichtarz i świecznik- jakie są różnice

Zarówno lichtarze, jak i świeczniki są często wykorzystywane w kościołach, w których zawsze znajduje się dużo świec i świeczek w różnych rozmiarach. Główna różnica polega na tym, że świeczniki to stojaki, na których można umieszczać świece ołtarzowe w większej ilości. Z kolei lichtarz to również stojak na świece, ale tylko jedną. Najczęściej jest wykorzystywany jako stojak na duże świece kościelne, które wymagają specjalnej oprawy. Lichtarze, podobnie jak kielichy mszalne, szaty liturgiczne oraz lekcjonarze czy Pismo Święte są stale wystawione na widok zbierających się w kościele osób wiernych. Dlatego właśnie warto zadbać o to, aby lichtarz i duże świece kościelne dobrze się prezentowały i były estetyczne pod względem wizualnym.

Jak wybrać odpowiedni lichtarz i świece do kościoła

To, jaki lichtarz i świece ołtarzowe znajdą się w kościele, zależy tak naprawdę od wielu czynników. Wybierając lichtarz oraz duże świece należy zwrócić uwagę na to, w jakim stylu utrzymany jest kościół, w którym się one znajdą. W sklepach z rekwizytami kościelnymi można znaleźć bardzo szeroką ofertę lichtarzy i świec w różnych stylach, wariantach kolorystycznych, wzorach czy nawet wielkościach. Najważniejsze jednak przy wyborze odpowiedniego lichtarza jest zwrócenie uwagi na pewne aspekty techniczne. Dobry lichtarz, który będzie służył w kościele kilka lat, powinien być wykonany z mocnego i wytrzymałego materiału, który w razie potrzeby ochroni go przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na to, aby lichtarz był stabilny- tak, aby nie trzeba było martwić się o jego przewrócenie. Świece ołtarzowe powinny również być dobrane do wielkości kościoła oraz do wielkości lichtarza, muszą współgrać z resztą wystroju.

Lichtarz i duże świece jako dekoracja kościoła

Lichtarz i odpowiednio dobrane do niego świece kościelne mogą być prawdziwą ozdobą każdego kościoła. Do kościołów bogato zdobionych, dekoracyjnych i urządzonych wręcz z przepychem warto wybrać lichtarz równie dekoracyjny i ozdobny, tak, aby pasował do całości. Z kolei do kościołów minimalistycznych i urządzonych skromnie należy wybrać taki lichtarz, który także jest prosty, a wręcz pozbawiony jakichkolwiek dekoracji- w ten sposób doskonale dopełni cały wystrój kościoła. Warto także, aby lichtarz był dobrany pod względem wysokości. W zależności od wielkości kościoła oraz tego, jakie świece będą na nim stały, lichtarz powinien być odpowiednio proporcjonalny. Tanim, eleganckim i ponadczasowym elementem wystroju są niezbędne przy lichtarzu świece. Sklep, który posiada w swojej ofercie świece, jest z pewnością zaopatrzony w świeczki w wielu rozmiarach czy wariantach kolorystycznych. Świece już od wielu lat są bardzo popularną i chętnie wykorzystywaną ozdobą, a nigdzie nie pasują tak dobrze, jak właśnie w kościele, w którym panuje wyjątkowy klimat i podniosła, uroczysta atmosfera. Duże świece w kościele mogą tylko pomóc w stworzeniu wyjątkowego nastroju, który pomoże w nawiązaniu bliższej i mocniejszej więzi z Bogiem. 
Szukając lichtarzy i świec do kościoła, warto także zwrócić uwagę na muzykę religijną oraz dewocjonalia, które mogą być inspiracją do nawiązania nowej interakcji z wiernymi.

Zapraszamy także do innych działów:

Ornaty
Stuły
Dewocjonalia
Ikony
Pamiątki Chrztu
Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej

Świece i lichtarze Jest 120 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 120 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 120 elementów