Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Relikwiarze

Informacja

Relikwiarze

Czym są relikwiarze?

Relikwiarz można uznać za pewnego rodzaju szkatułkę, w której przechowywane są relikwie, czyli szczątki doczesne bądź przedmioty należące do zmarłego, będące obiektem kultu wiernych Kościoła katolickiego. Najbardziej znane są te relikwiarze, w których przechowywane są relikwie związane z Jezusem Chrystusem, a dokładnie z przedmiotami, w tym:

- sandałami

- całunem, którym okryte było jego ciało (Całun Turyński)

- Świętym Graalem, czyli naczyniem, z którego Jezus pił wino podczas ostatniej wieczerzy.

Obiekt szczególnego kultu – relikwiarz Jana Pawła II

W Polsce, a także poza granicami naszego kraju, obiektem kultu są relikwiarze Jana Pawła II. Zajmują one szczególne miejsce w wielu świątyniach – kościołach, bazylikach i katedrach, przy których modlą się wierni. Szczególną uwagę warto zwrócić na relikwiarz Jana Pawła II znajdujący się w kopalni soli w Wieliczce. Znajduje się on w pięknej kaplicy świętej Kingi w pobliżu pomnika papieża, gdzie jest chętnie odwiedzany przez zwiedzających.

- Ikony

- Różańce

Bogato zdobiony relikwiarz świętego Wojciecha

Relikwiarz świętego Wojciecha zawiera szczątki jednego z patronów naszego kraju, który zginął męczeńską śmiercią. Relikwiarz świętego Wojciecha jest częścią konfesji umieszczonej w Bazylice w Gnieźnie. Wspomniany relikwiarz jest bogato zdobiony i przypomina nieco trumnę, na której leży św. Wojciech, którego wizerunek jest oddany z wysoką precyzją wykonania.

Kształty relikwiarzy na prochy

Relikwiarze na prochy mają różne kształty. Najczęściej mają postać atrybutów stawianych na ołtarzu czy na półce specjalnie wyznaczonego miejsca w świątyni. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się relikwiarze w kształcie krzyża – w tym przypadku w zależności od ruchu religijnego mogą mieć różne postacie. Co ciekawe, dostępne są także relikwiarze na szyję, które mają na stałe zamknięte w sobie relikwie. Dzięki temu osoba wierząca może nosić ze sobą ten wyjątkowy atrybut, będący elementem opieki.

- Dewocjonalia

- Pamiątka na Chrzest

Gdzie znajduje się relikwiarz Trzech Króli?

Relikwiarz Trzech Króli obecny jest w Katedrze Kolońskiej, stanowiąc główny element świątyni. Stworzony został przez Mikołaja z Verdun, który stworzył relikwiarz z postaci skrzyni z drewna, który pokryty jest złotem, srebrem i miedzią. Relikwiarz Trzech Króli zawiera wizerunki licznych postaci znanych z kart Pisma Świętego, które wykonane zostały z wysoką precyzją.

Cena relikwiarzy

Cena relikwiarzy jest mocno zróżnicowana. Wpływ na nią ma między innymi tworzywo, z jakiego produkowane są relikwiarze, technika zdobnicza, jak również ogólny kształt. Relikwiarze w przystępnej cenie obecne są w ofercie sklepu internetowego Dystrybucji Katolickiej. Konsumenci mają do dyspozycji relikwiarze w kształcie krzyża, jak również te przypominające miniaturowe monstrancje.

- Pamiątki pierwszej komunii

- Pismo święte

Relikwiarz Karola Wielkiego w Akwizgranie

Jednym z najsłynniejszych relikwiarzy Karola Wielkiego jest ten obecny w Katedrze w Akwizgranie. Przypomina on miniaturową świątynię, misternie zdobioną złotymi elementami, w której umieszczono relikwie władcy, który zbudował ogromne imperium na terenie zachodniej i południowej Europy. Wspomniany relikwiarz Karola Wielkiego jest częstym obiektem wycieczek osób, które pragną oddać cześć wielkiemu władcy.

Relikwiarze Jest 26 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 26 elementów