Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.
Ornat to swego rodzaju część garderoby każdego kapłana, który obecny jest w liturgii rzymskokatolickiej, angielskiej, luterańskiej i starokatolickiej. Ornaty to podstawowe, a zarazem główne szaty liturgiczne, które ubierają kapłani do każdej Mszy Świętej oraz wszystkich czynności z nią związanych w sposób bezpośredni. Pierwsze ornaty za czasów rzymskich były najprościej ujmując zwykłymi płaszczami, które używane były do codziennych podróży w szczególności w dni, w których nie dopisywała pogoda. Szczególnie używane były podczas publicznych wydarzeń, gdzie lud narażony był na przebywanie „pod chmurą”. Na przestrzeni wieków, kroje stosowane przy tworzeniu ornat zaczęły się mocno zmieniać i odróżniać od siebie. Motywy zdobnicze, które znajdowały się na ornatach z przeszłości mocno nawiązywały do życia Jezusa, Najświętszej Maryi Panny oraz innych świętych. W dzisiejszych czasach przy produkcji ornatów raczej unika się wyszukanych ozdób.
Ornaty - symbol kapłańskiej godności i obowiązków
Ornaty to nie tylko stroje ozdobne zakładane przez kapłanów podczas liturgii. Ornaty kryją za sobą również ogromną symbolikę, która nawiązuję do ofiary krzyżowej Chrystusa, jak i ogromnego ciężaru, który niesie kapłan spełniający służbę Bożą będą swego rodzaju „robotnikiem w winnicy Pańskiej”. Zagłębiając się w teksty liturgii kapłańskich zauważyć można, iż ornat przedstawiany jest jako symbol miłości Bożej, która przykrywa grzech. Ornat jako szata liturgiczna spoczywa na plecach. To rozwiązanie również posiada symbolikę, a mianowicie nawiązuje do przytłaczającego ciężaru, o którym mowa podczas modlitwy odmawianej przy ubieraniu ornatu.