Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Pomoce duszpasterskie

Informacja

Pomoce duszpasterskie

Czym są pomoce duszpasterskie?

Pomoce duszpasterskie są pomocnym narzędziem w codziennej pracy kapłanów prowadzących msze święte. Przeważnie spotykamy się z pomocami duszpasterskimi dla księży w postaci publikacji książkowych poruszających tematy związane z rozważaniami nad Pismem Świętym. Z pewnością będą one przydatne podczas tworzenia kazań na niedzielną mszę świętą czy ważne święta w ciągu trwania roku liturgicznego.

Gdzie szukać pomocy duszpasterskich?

Pomoc duszpasterska najczęściej obejmuje wspomniane wcześniej pozycje książkowe tworzone przez specjalistów w zakresie teologii. Warto zwrócić także uwagę na pomoce dostępne w Internecie. Wielu duchownych tworzy między innymi wideoblogi, które stanowią źródło niewyczerpanej inspiracji do pracy kapłana. Poruszają one w głównej mierze tematykę związaną z codziennym postępowaniem w zestawieniu z tekstami z Pisma Świętego. Tego typu pomocami duszpasterskimi można posłużyć się na przykład podczas tworzenia kazań dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu będą one znacznie bardziej dla nich przystępne.

- Skarbczyk

- Zeszyty ćwiczeń do religii

Sprawdzone pomoce duszpasterskie dla księży katechetów i animatorów

Pomoce duszpasterskie dla księży katechetów i animatorów są niezwykle ważne podczas pracy z dziećmi, na przykład w czasie przygotowań do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Pomagają one w zapoznawaniu się najmłodszych ze Słowem Bożym oraz podstawami działania wspólnoty Kościoła katolickiego, jak również obrzędów związanych z prowadzeniem liturgii. Często takie pomoce duszpasterskie dla księży katechetów i animatorów zawierają także szablony do skserowania zawierające obrazki czy krzyżówki, które poprzez zabawę pozwalają zapoznać się ze Słowem Bożym.

- Książki religijne

- Księgarnia katolicka

Pomoce duszpasterskie – homilie, które sprawdzą się w ciągu całego roku liturgicznego

Pomoce duszpasterskie związane z homilią są niezwykle użytecznym narzędziem w pracy kapłana. Najlepiej sprawdzają się publikacje teologiczne zawierające fragmenty Pisma Świętego analizowane danego dnia roku liturgicznego, opatrzone odpowiednim komentarzem. Pozwalają one kapłanom na przygotowanie homilii, która umożliwi wiernym jak najlepszą interpretację nauk zawartych w Piśmie Świętym.

Jakie pomoce duszpasterskie na adwent sprawdzą się najlepiej?

Pomoce duszpasterskie na adwent wykorzystywane są głównie podczas rorat, na które chętnie uczęszczają dzieci, ale także dorośli. Pomoce duszpasterskie na adwent poruszają tematykę związaną z narodzinami mesjasza, który miał zbawić świat. Treści zawarte w takich pomocach są odpowiednio dostosowywane do potrzeb dzieci oraz dorosłych.

- Różańce spirale na rękę

- Pismo święte

Sprawdź pomoce liturgiczno-duszpasterskie w sklepie Dystrybucji Katolickiej

Sklep internetowy Dystrybucji Katolickiej dysponuje bogatym wyborem pomocy liturgiczno-duszpasterskich. Posiadamy między innymi serię katolickich komentarzy do Pisma Świętego, które z pewnością pomogą w przygotowaniu kazań, ale sprawdzają się również do interpretacji Słowa Bożego przez wiernych w domowym zaciszu. Warto wykorzystać również dzieła świętych Jana Marii Vianney czy Jana Chryzostoma, zawierające inspirujące myśli, które można zawrzeć w homiliach i kazaniach.

Pomoce duszpasterskie Jest 34 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 34 elementów