Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

SZKAPLERZE

Informacja

SZKAPLERZE

Szkaplerz - wyraz wiary znany od wieków

Szkaplerz to wierzchnia część habitu noszona w niektórych zakonach. Wówczas przyjmuje postać szerokiego pasa z otworem na głowę. Obecnie noszone szkaplerze to najczęściej te, które przywdziewają wierni świeccy. Do tych najbardziej rozpowszechnionych należą brązowy - szkaplerz karmelitański i niebieski - szkaplerz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego rodzaju dewocjonalia posiadają szczególne miejsce w kulturze chrześcijańskiej, a ich noszenie obfituje w obowiązki mające wyrazić niezachwianą wiarę. Do owych przykazań należą naśladowanie cnót Najświętszej Dziewicy i szerzenie Jej czci, nieustanne noszenie szkaplerza, codzienne odmawianie modlitwy naznaczonej w dniu jego przyjęcia oraz bycie dobrym dla bliźnich.

Szkaplerze karmelitańskie to jedne z najpowszechniejszych

Szkaplerze karmelitańskie, czyli szkaplerze Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel zwane są także brązowymi. Noszą je karmelici oraz karmelici bosi. Zwyczaj przywdziewania szkaplerza karmelitańskiego rozpoczął w 1251 roku święty Szymon Stock, a w 1530 roku zatwierdził go papież Klemens VII. Warto pamiętać o wielu świętych, którzy zdecydowali się na praktykowanie tej tradycji - świętym Janie Pawle II, Janie Bosko, Piotrze Klawerze i pozostałych. W naszej ofercie znajdziesz szkaplerz święty karmelitański wykonany z płótna, do którego dołączony jest obrazek z modlitwą i instrukcja obsługi. Zachęcamy do przyłączenia się do grona osób noszących dowód wiary.

Szkaplerz możesz zastąpić medalikiem

W 1910 roku papież Pius X zezwolił nosić zamiast szkaplerza medalik szkaplerzny. Musi on być wykonany z metalu, na jego awersie ma widnieć wizerunek Jezusa Chrystusa z Jego Sercem Najświętszym, natomiast na rewersie - dowolny obraz Matki Bożej. Jeden medalik może zastępować noszenie wszystkich szkaplerzy. W naszej ofercie znajdziesz również medaliki szkaplerzne, z których każdy został wykonany z niezwykłą starannością. Przykładem jest medalik w formie koniczynki, który polecamy.

SZKAPLERZE Jest 7 produktów.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów