Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

SAKRAMENTY

Informacja

SAKRAMENTY

Sakramenty Święte – geneza powstania

Pomimo tego, że większość z nas słowo sakrament słyszała już od najmłodszych lat, to jednak historia powstania sakramentów nie jest już powszechnie znana, choć jest bardzo ciekawa. Słowo sakrament (łac. sacramentum, gr. mystērion) rozumiane jest jako widzialny znak lub też sposób przekazania łaski Bożej, który ustanowiony został przez Chrystusa.
Sakramenty pierwszy raz wspomniane zostały już w Starym Testamencie, gdzie oznaczały sekretne zamiary Boga wobec stworzeń oraz cele, jaki wyznaczył On dla świata, ukazane tylko Jego wyznawcom. Zarówno w Starym Testamencie, w Ewangeliach, jak i w listach Św. Pawła używane było greckie słowo mystērion, podkreślające tajemniczość planów Boga i tajemnicy Królestwa. Wcześni Ojcowie Kościoła tajemnicami-misteriami nazywali również proroctwa zapowiadające Jezusa.
Od III wieku w łacińskich przekładach Biblii słowo mystērion zaczęto tłumaczyć naprzemiennie, jako misterium bądź sacramentum, a później, najprawdopodobniej w celu uniknięcia skojarzeń z misteriami pogańskimi, używane było już tylko słowo sacramentum.

Sakramenty jako najważniejsze celebracje liturgiczne

Sakramenty Święte przeznaczone są dla osób żywych i wierzących. Celebracja sakramentów jest znakiem obecności Jezusa w naszym życiu i środkiem do otrzymania Jego łaski. Kościół Katolicki uznaje siedem sakramentów, a są to:
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia (Komunia Święta)
- Pokuta
- Namaszczenie Chorych
- Święcenia (kapłaństwo)
- Małżeństwo
Każdy z siedmiu sakramentów odgrywa inną rolę w duchowym życiu człowieka. Chrzest oczyszcza z grzechu pierworodnego, pozwala stać się częścią Kościoła. Jest znakiem ukochania ludzi przez Boga, którzy podczas Chrztu stają się dziećmi Bożymi. Przez przyjęcie Chrztu stajemy się Chrześcijanami i możemy przyjąć pozostałe sakramenty. Chrzest można uznać, jako narodziny życia duchowego, którego kontynuacją jest przyjęcie sakramentu Bierzmowania.
Sakramenty umożliwiają nam wejście do wspólnoty na przykład poprzez ślub, czyli Sakrament Małżeństwa, jak również podczas Święceń Kapłańskich. Sakramenty pomagają podjąć się zobowiązań wobec wspólnoty Kościoła, której jest się częścią. Każdy Sakrament wymaga odpowiedniego przygotowania, gdzie bardzo dużym wsparciem, zarówno od strony wiary, jak i wartości moralnych, mogą być nasze filmy religijne.

Prezent na komunię - co wybrać?

I komunia Święta, 25 rocznica ślubu to jedne z tych momentów w życiu, kiedy chcemy obdarować bliską osobę czymś szczególnym. Z racji tego, że już samo przyjęcie Sakramentu zazwyczaj wiąże się z wieloma emocjami, często mamy nie lada problem, kiedy musimy wybrać prezent na bierzmowanie czy też prezent na ślub dla naszych bliskich. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór upominków na każdą z tych okazji. Święta ikona doskonale sprawdzi się zarówno, jako prezent na chrzest dla najmłodszych, jak również z okazji Święceń Kapłańskich. Kolejnym, zawsze trafionym prezentem jest Biblia. Dla najmłodszych doskonale sprawdzi się wydanie z ilustracjami bądź też w formie historii, a dla starszych na przykład w wydaniu patriotycznym.
Pamiętajmy, że każdy sakrament zbliża do Boga i jest niezwykłym przeżyciem dla każdego chrześcijanina, dlatego warto pamiętać, jak wielką rolę sakramenty spełniają w życiu duchowym. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się także z naszymi produktami zawartymi w tejże kategorii.

SAKRAMENTY Jest 802 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 802 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 802 elementów