Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

DEWOCJONALIA

Informacja

DEWOCJONALIA

Czym są dewocjonalia

Dewocjonalia to pojęcie bardzo szerokie. Najprościej jednak mówiąc, dewocjonalia to wszystkie drobne przedmioty, które są związane z kultem religijnym. Dewocjonalia nie są zwyczajnymi przedmiotami, ich symbolika i znaczenie są bardzo ważne. Najbardziej znane dewocjonalia to wszystkie akcesoria, po które sięgamy przed wizytą duszpasterską, wykorzystywane podczas wielu sakramentów świece, lub po prostu medaliki czy różańce. Dewocjonaliami są także ikony świętych, czyli obrazy, które zostały napisane przez znawców Pisma Świętego lub pamiątki Chrztu i pamiątki Pierwszej Komunii Świętej, takie jak srebrne i złote medaliki, srebrne obrazki czy biblia dla młodych. Dewocjonalia, to wszystkie te przedmioty, które mają nam przypominać o naszej wierze, religii i pomagać nam o nie dbać i je pielęgnowa . Każdy sklep z dewocjonaliami posiada szeroki wybór takich przedmiotów, które mogą pełnić funkcję drobnego upominku lub prezentu z okazji ważnego i uroczystego wydarzenia, ale także takie, które możemy wykorzystać do własnych potrzeb i umacniania wiary.

Dla kogo przeznaczone są dewocjonalia

Każda hurtownia dewocjonaliów zaopatrzona jest w różne przedmioty, które spełniają potrzeby każdego katolika. Po dewocjonalia sięgają najczęściej osoby głęboko i mocno wierzące, które chcą stale wzmacniać i rozwijać swoją duchowość. Dewocjonalia online są często wyszukiwane także przez ludzi, którzy szukają prezentów i upominków dla bliskich sobie osób, z okazji przygotowań do ważnych życiowych wydarzeń. Dewocjonalia to nie tylko zwyczajne przedmioty, są to zewnętrzne przejawy wiary w Pana Boga, które wspomagają każdą wierzącą osobę podczas modlitwy i w każdej trudnej sytuacji życiowej. Dewocjonalia są przeznaczone tak naprawdę dla każdej osoby, niezależnie od jej płci i wieku, a także od stopnia zaawansowania jej wiary. Drobne przedmioty związane z kultem religijnym mogą wzmocnić wiarę, ale także mogą pokazać reszcie społeczeństwa, że konkretna osoba jest wierząca i kieruje się w życiu zasadami wiary.

Źródła historyczne dewocjonaliów

Badania archeologiczne na terenie ziem polskich nie dostarczają jasnych informacji, kiedy w naszym kraju upowszechniły się dewocjonalia. Przyjmuje się, że po raz pierwszy zaczęto je stosować około 400 lat temu. Dewocjonalia najczęściej wkładano do trumny bądź grobowca, co miało gwarantować spokojne dostanie się do bram nieba. W XVII wieku rozpowszechniły się ryngrafy, czyli element zbroi z motywami wojskowymi i religijnymi. Ten typ dewocjonaliów dodawał siły podczas walki, zwłaszcza połączenie motywów patriotycznych i duchowych. Król Polski, Jan III Sobieski w trakcie bitew nosił ze sobą dewocjonalia – ryngrafy z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, co bywało ukazywane w dziełach malarskich.

Dewocjonalia z symboliką świątyń najchętniej odwiedzanych przez pielgrzymów

Dewocjonalia można zakupić między innymi przy świątyniach, będącymi obiektami szczególnego kultu. Symbolika takich dewocjonaliów odnosi się do konkretnego miejsca. Spotyka się głównie dewocjonalia w formie medalików, pierścieni, różańców i świętych figurek. W Polsce możemy zakupić dewocjonalia z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, Licheńskiej i Kalwaryjskiej. Są one wyjątkową pamiątką z pielgrzymki do świętego miejsca.

Dewocjonalia określające przynależność do wspólnot duchowych

Dewocjonalia pokazują naszą partycypację do organizacji i wspólnot duchowych szerzących wiarę chrześcijańską. Po dewocjonalia chętnie sięgają między innymi członkowie wspólnoty Ruch Światło-Życie, zwanego także Oazą. Dewocjonalia tej wspólnoty mają określoną symbolikę – są to przecinające się greckie słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (światło i życie), których wspólnym punktem jest litera omega, symbol Ducha Świętego. Dewocjonalia tego ruchu obejmują najczęściej medaliki i drobne gadżety, ale symbole Oazy ukazywane są także na kubkach, pleckach i elementach odzieży.

Dewocjonalia z wizerunkami ważnych postaci i świętych

Dewocjonalia najczęściej ukazują Matkę Boską, głównie w scenie Wniebowstąpienia. Częstym motywem dewocjonaliów są także postacie Maryi i Jezusa ukazane w typie Eleusa, czyli obie postacie przytulające się policzkami i trzymające się za ręce. Dewocjonalia tego rodzaju są najczęściej wybierane przez matki, które pragną podkreślić więź łączącą ją z dzieckiem. Na drobnych, religijnych przedmiotach często ukazywana jest także postać świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Są to dewocjonalia występujące zarówno pod postacią medalików, jak i breloków do samochodowych kluczyków.

Gdzie kupować dewocjonalia-online czy stacjonarnie?

Dewocjonalia to przedmioty związane z kultem religijnym, dlatego też nie są dostępne w wielu sklepach. Przez długi czas można było dostać je jedynie w kościołach i sklepach znajdujących się w ich pobliżu, jednak wraz z upływem czasu i zmieniających się realiów pojawia się coraz więcej miejsc, w których można zakupić dewocjonalia. Sklep internetowy to doskonałe miejsce na szukanie tego typu przedmiotów, ponieważ można to zrobić bez wychodzenia z własnego domu. Każdy dobrze zaopatrzony sklep z dewocjonaliami posiada w swojej ofercie także filmy religijne, które są świetnym źródłem wiedzy i rozrywki oraz książki religijne, które są wartościowe i poszerzają horyzonty czytelników. Hurtownia dewocjonaliów bardzo często oferuje także gry religijne będące doskonałym pomysłem na prezent dla młodzieży lub rodziny z dzie mi.

Dewocjonalia - drobne upominki kultu religijnego, duchowe podarki i ich piękny przekaz

Dewocjonalia to przedmioty, które wyrażają piękno duchowego świata, to drobiazgi, ale niejednokrotnie o bezcennej wartości emocjonalnej i duchowej. Warto pamiętać o roli dewocjonaliów w naszym codziennym życiu i o tym, że mogą wprowadzić spokój i równowagę do naszego domu i najbliższego otoczenia.

Sklep dewocjonalia - miejsce pełne pomysłów na prezenty i pamiątki o głębokim, duchowym wymiarze

Jeśli szukasz pomysłu na piękny prezent, np.: na uroczystość Chrztu Świętego, Komunii Świętej, Bierzmowania, Roczku dziecka czy też na urodziny kogoś bliskiego albo na czas świąt to zajrzyj do naszej bogatej oferty. Dewocjonalia mogą okazać się pięknym w swym wyrazie i wizualności podarkiem, głębokim, ambitnym i w cudowny sposób wyrażającym miłość, przyjaźń i szacunek dla obdarowanego.

Bogato wyposażony i bardzo intuicyjny sklep internetowy z dewocjonaliami - doskonały wybór i szybka realizacja

W kolejnych, intuicyjnych zakładkach naszego internetowego sklepu z dewocjonaliami przejdziesz przez szereg interesujących pozycji, ładnie zilustrowanych i ciekawie, wyczerpująco opisanych. W łatwy sposób odnajdziesz coś dla siebie czy bliskiej Ci osoby, a my w jak najszybszy sposób zrealizujemy Twoje zamówienie. Religijny, pełen duchowości prezent szybko trafi do Twoich rąk i z pewnością wniesie wiele w życie obdarowanego. Zapraszamy, bo naprawdę warto. Piękne dewocjonalia czekają. Zapraszamy także do oglądania niezwykłych filmów religijnych, np. filmu Czyściec.

DEWOCJONALIA Jest 1490 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 1490 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 1490 elementów