Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

KOMPLETY KOLĘDOWE

Informacja

KOMPLETY KOLĘDOWE

Zestaw na kolędę to niezbędny element podczas wizyt duszpasterskich, a także znajduje swoje miejsce podczas Świąt na przygotowanym uroczyście stole. 

Przepiękny komplet kolędowy na wizytę duszpasterską oraz Boże Narodzenie

Komplety kolędowe składają się z dwóch świeczników, a także krzyża katolickiego. Często na krzyżu znajduje się Pan Jezus, jednak niektóre ze znaków Chrystusowych są gładkie, tj. bez figurki. Najpopularniejszym oraz najczęściej spotykanym ułożeniem zestawów na kolędę jest: świecznik, krzyż, świecznik. Pamiętajmy, że dewocjonalia na kolędę możemy ułożyć według swojego gustu, gdyż nie ma w ich prezentacji ustalonych wytycznych, zasad, które należałoby przestrzegać. Tradycyjnie ów przystrojenie przygotowuje się na święto Trzech Króli oraz domowe wizyty duszpasterskie. Jednakże w niektórych domach z pokolenia na pokolenie przechodzi również zwyczaj ustawiania lichtarzyka na ustrojonym, Bożonarodzeniowym stole, zaraz obok soli, opłatków czy chleba i sianka pod obrusem. Zestaw kolędowy wygląda pięknie, gdy umiejscowiony jest na środku stołu podczas wspólnej modlitwy, a także dodaje „ducha” cudownym świętom obchodzonym na cześć narodzenia Pana Jezusa. Lichtarzyk sprawia, że czujemy swego rodzaju dodatkową ochronę boską w naszym domu. Kolędowy świecznik jest także ozdobą każdego pomieszczenia, ponieważ wykonany jest ze starannością oraz zdobieniami, co odpłaca się fantastyczną prezentacją całej kompozycji zestawu.

Każdy zestaw kolędowy jest wyjątkowy – świeczniki z mosiądzu oraz drewna

Świeczniki z okazji Trzech Króli i Bożego Narodzenia, wykonywane są z wielu trwałych i pięknie prezentujących się materiałów. Jednym z najpopularniejszych oraz najczęściej spotykanych dewocjonaliów, jest komplet kolędowy z mosiądzu. Dostępny w różnych odcieniach złota i brązu, cały pokryty jest różnego rodzaju zdobieniami, które jeszcze bardziej podkreślają jego atrakcyjność. Bardzo często prezentowane na ów świecznikach wzory są wykonywane ręcznie. Kolejnym pięknym trzyczęściowym zestawem na m.in. wizytę duszpasterską jest komplet kolędowy drewniany. Połyskujący zestaw w różnych odcieniach – jasnym oraz ciemnym - prezentuje się fenomenalnie. Świeczniki oraz krzyżyk są przygotowane tak, aby były gładkie, wręcz aksamitne w dotyku. Jest to spowodowane poprawnym wygładzeniem surowca przed jego pomalowaniem farbą lub lakierem. Drewniany komplet jest również bardzo łatwy do czyszczenia. 

Szkło, kryształ oraz srebro – komplet na kolędę w interesujących odsłonach

Poza wspomnianymi wcześniej materiałami, lichtarzyki wykonuje się także ze szkła, z kryształu oraz ze srebra. Piękne i przeźroczyste zestawy kolędowe szklane nadają wyjątkowej atmosfery w pomieszczeniu, w którym znajdą swoje miejsce. Są delikatne i wyjątkowo wytrzymałe oraz trwałe. Bardzo łatwe w czyszczeniu, a także bardzo odporne na ciepło palących się świec. Niemal takie same właściwości posiadają zestawy kryształowe, które są tak samo przepiękne oraz solidne. Kryształ błyszczy się pod każdym kątem padania światła, dodatkowo postawiony podczas świąt w pobliżu ustrojonej choinki, interesująco zacznie mienić się w radosnych kolorach pełnych nadziei. Natomiast komplet kolędowy srebrny to również połyskliwy zestaw, który dodatkowo jest stosunkowo lekki i również bardzo prosty w utrzymaniu czystości. Srebro prezentuje się fantastycznie w każdym pomieszczeniu, a jego uniwersalność połączona z minimalizmem, sprawdzi się świetnie także w roli ozdoby na co dzień. 

Sprawdź także: filmy religijne, ikony świętych, srebrne obrazki, książki religijne, prezenty dla najbliższych, pamiątki chrztu, pamiątki pierwszej komunii

KOMPLETY KOLĘDOWE Jest 65 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 65 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 65 elementów