Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

RÓŻAŃCE

Informacja

RÓŻAŃCE

Różańce i ich historia

Różaniec, to rodzaj modlitwy maryjnej, która ma na celu zjednoczenie duchowe pomiędzy odmawiającym modlitwę chrześcijaninem a Matką Jezusa- Maryją. Różańce, to połączone za pomocą drucików lub sznurków koraliki i paciorki wykonane z różnych materiałów. Takie różańce pomagają w modlitwie, pozwalają skupić swoją uwagę na wykonywanej czynności, dzięki czemu modlitwa jest pełniejsza. Nazwa różaniec została stworzona już w średniowieczu i pochodzi od łacińskiego słowa rosa, które oznacza kwiat róży. Wiąże się to z tym, że odmawianie różańca porównywane było do ofiarowywania Matce Bożej róż. Historia różańca sięga już do IV wieku. Pierwsze wzmianki o różańcu wspominają o odmawianiu tej modlitwy przez św. Pawła z Teb oraz św. Benedyktyna. Różaniec jest obecnie jedną z najbardziej popularnych form modlitwy. Pozwala ona na kontemplację, chwilowe zatrzymanie się w natłoku codziennych spraw i zadumę. Z tego powodu różaniec cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno u młodzieży, jak i u osób dorosłych.

Różańce na rękę, na palec oraz inne rodzaje

Ze względu na to, że popularność różańców stale wzrasta, i coraz więcej osób zaczyna się nimi interesować i modlić w ten sposób, sklepy oferują wiele rodzajów różańców. Obecnie w sprzedaży jest szeroki wybór różańców, które są tworzone z myślą o różnych potrzebach kupujących. Dużą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, cieszą się różańce na rękę, które świetnie sprawdzają się u osób aktywnych i zapracowanych, które nie zawsze mają czas na długą modlitwę. Różańce na rękę są w tym przypadku niezastąpione, ponieważ ze względu na to, że są one w formie modnej i delikatnej bransoletki, można je mieć ze sobą codziennie i cieszyć się modlitwą w każdej chwili. Podobnie dużym zainteresowaniem cieszy się różaniec na palec, który jak sama nazwa wskazuje, jest wykonany w formie pierścionka, który można założyć na dowolny palec. Tak samo, jak w przypadku różańca w formie bransoletki, różaniec na palec, pozwala na to, aby móc w dowolnej chwili z niego skorzystać i odmówić modlitwę. Są to zatem doskonałe rozwiązania dla wszystkich tych, którzy są zapracowani i nie mają zbyt dużo czasu, jednak nie chcą rezygnować z modlitwy i rozwijania swojej wiary. Oczywiście w ofercie sklepów znajdują się także standardowe różańce, które przypadną do gustu tym, którzy są tradycjonalistami i są przyzwyczajeni do klasycznych rozwiązań. Dlatego też w ofercie można znaleźć tradycyjne różańce drewniane, które sprostają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich tych, którzy najbardziej cenią sobie ponadczasowe rozwiązania.

Różańce to doskonały pomysł na prezent

Różaniec, zarówno tradycyjny, jak i nieco unowocześniony, może być świetnym pomysłem na podarunek z okazji wielu okazji i uroczystości. Różańce na rękę oraz różaniec na palec sprawdzą się doskonale w roli prezentu dla osób, dla których wiara i religia odgrywają ważną i istotną rolę w życiu, i chcą mieć możliwość dbać o nią codziennie, bez względu na to, jak bardzo są zapracowani i brakuje im czasu ze względu na natłok zajęć. Różańce drewniane sprawdzą się z kolei świetnie jako podarunek dla osób starszych oraz tych, którzy cenią sobie klasykę. Bardzo popularnym rozwiązaniem, jest także różaniec ręcznie robiony, który jest doskonałym prezentem z okazji bardziej uroczystych okazji takich jak Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie czy nawet Ślub. Różaniec ręcznie robiony jest także świetnym prezentem, który można podarować na okazję, która nie jest związana z wiarą i religią, jak na przykład osiemnaste urodziny. Taki różaniec będzie piękną pamiątką, która przez wiele lat będzie przypominać o ważnych wydarzeniach w życiu. Do kompletu z różańcami warto także sprawdzić obrazki srebrne oraz ikony religijne, które mogą pięknie dopełnić celebrowanie wiary.

Różaniec – nierozerwalna więź z Matką Boską

Różaniec to niewątpliwie najpiękniejszy możliwy sposób na zjednoczenie się z Matką Boską. Dzięki skupieniu się na odmawianej modlitwie umacniamy swoją wiarę, dając jednocześnie jej dowód. Różańce na rękę to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych- to dzięki nim możemy odmówić pacierz niezależnie od czasu i miejsca, w jakim się znajdujemy. Nie zawsze mamy okazję ku temu, by zagłębić się w treść Pisma Świętego, jednak dzięki mniejszym i bardziej poręcznym wersjom różańca z łatwością możemy dostosować modlitwę do prowadzonego trybu życia. Modlitewniki już od najmłodszych lat uczą nas jak odmawiać tę wyjątkową modlitwę. Dzięki jedności z Maryją, jaką utrzymujemy przy pomocy różańca nasza wiara staje się nam bliższa, a samo zaufanie, jakim darzymy Boga – silniejsze. Różaniec można nabyć w formie bransoletki lub pierścionka, co w znaczny sposób ułatwia nam kontemplowanie modlitwy.

Różaniec na rękę – innowacyjna wersja dewocjonaliów

Modlitwa, jaką jest różaniec cieszy się rosnącą popularnością wśród wiernych na całym świecie. Chociaż zwolennicy tradycyjnych rozwiązań zapewne sięgną po klasyczny drewniany różaniec, sklep z dewocjonaliami wychodzi naprzeciw nowoczesności oferując modele przeznaczone do noszenia na ręce lub palcu. Takie rozwiązanie okazuje się niezwykle praktyczne – dzięki niemu w każdej dowolnej chwili możemy skupić się na odmawianiu modlitwy. Różańce na rękę przyjmują formę modnej bransoletki, którą docenią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Innowacyjny w formie różaniec może okazać się doskonałym pomysłem na prezent, który stanie się na przykład pamiątką bierzmowania. Dzięki poręczności obdarowana osoba może zawsze mieć przy sobie różaniec, przy pomocy którego z łatwością odmówi codzienną modlitwę.

RÓŻAŃCE Jest 262 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 262 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 262 elementów