Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Biograficzne

Informacja

Biograficzne

Religijne filmy biograficzne - geneza

Filmy biograficzne, to dzieła przedstawiające życie i losy osób, które najczęściej poprzez swoją postawę życiową, zapisały się w katarach historii. Ten gatunek filmowy wykształcił się już w czasach kina niemego, kiedy to wysławiła go hollywoodzka wytwórnia Warner Bros, tworząc filmy biograficzne. Film biograficzny to gatunek kina fabularnego, a w przypadku filmów religijnych dotyczy on przede wszystkim osób związanych z wiarą.

Biografia a film biograficzny

Pisząc o filmach biograficznych, warto wspomnieć także o szeroko rozumianych biografiach, czyli gatunku, który wykształcił się już w starożytności. Znaczenie słowa biografia pochodzi od greckiego "bios" czyli życie oraz "grapho" czyli piszę. Stąd bohaterami biografii są postaci autentyczne. Biografia może przyjmować formę opracowania naukowego, popularnonaukowego, czy przykładowo powieści biograficzne, które także można znaleźć w naszym dziale książki religijne. W przypadku biografii w postaci filmu religijnego może być ona także w sytuacji barku szczegółowych informacji o bohaterze, oparta o bardziej ogólne wiadomości posiadane z czasów życia danej osoby. W takim przypadku przybiera właśnie postać filmu dokumentalnego lub fabularyzowanego w zależności od stopnia odwzorowania rzeczywistości.

Biograficzne Jest 74 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 74 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 74 elementów