Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

PAMIĄTKI PIERWSZEJ KOMUNII

Informacja

PAMIĄTKI PIERWSZEJ KOMUNII

Pamiątka Pierwszej Komunii – prezent na jeden z najważniejszych dni

Pierwsza Komunia Święta to dla wielu z nas jeden z tych dni, które pamiętamy do końca życia. Właśnie wtedy możemy po raz pierwszy przyjąć Eucharystię, a więc w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej. Jest to dzień ważny dla całej wspólnoty katolickiej, ale przede wszystkim dla dzieci, które tego dnia przyjmują ciało Chrystusa. Na ten dzień przygotowują się one przez cały rok – nie tylko w szkole, na lekcjach religii, ale również biorąc czynny udział w mszach i nabożeństwach. W związku z tym, niezwykle istotne jest, by pamiątka Pierwszej Komunii nawet po latach pozwoliła na wspomnienie tego, co było w tym dniu najważniejsze. Dlatego prezent na Komunię powinien być przynajmniej uzupełniony o przedmiot odwołujący się do sacrum.

Pamiątka komunijna dla chłopca, pamiątka komunijna dla dziewczynki

W naszej ofercie znajdziesz piękne wydane Pisma Święte i Biblie dla dzieci. Jest to przykład bardzo uniwersalnej pamiątki Pierwszej Komunii. Dodatkowo podarowanie Pisma Świętego jako prezentu na Komunię, może rozpocząć wspólne czytania i rozważania w rodzinnym gronie. Dzieci bardzo chętnie będą sięgnąć po takie publikacje, dzięki czemu w przyjemny i bardzo przystępny sposób, bawiąc się jednocześnie, będą przyswajać wiedzę o religii. Bez wątpienia pamiątką Pierwszej Komunii każdej osoby są zdjęcia. Dlatego też proponujemy wybranie albumów i ramek na pierwszokomunijne fotografie, które są ciekawym uzupełnieniem prezentu na komunię. Poza prezentami dla obojga płci, znajdziesz u nas pamiątki komunijne dla dziewczynek – na przykład ikony Anioła Stróża przedstawiającej dziewczynkę, czy też obrazki, jak również ich odpowiedniki w postaci pamiątek komunijnych dla chłopców.

Pamiątka Pierwszej Komunii od rodziców chrzestnych

Rodzice chrzestni odgrywają bardzo dużą rolę w życiu młodego człowieka. Szczególnie w zakresie wiary. Dlatego pamiątka komunijna od matki chrzestnej i ojca chrzestnego powinna pokazywać tę szczególną więź, która łączy ich z dzieckiem. Dlatego dobrym wyborem będą zindywidualizowane pamiątki Pierwszej Komunii z grawerem, a także pierwszokomunijne albumy uzupełnione o dedykację i życzenia. Mają one szanse w przyszłości stać się najlepszą pamiątką komunijną od matki i ojca chrzestnych.

Różaniec na Pierwszą Komunię

Różaniec nie jest zwykłym przedmiotem. Korzystanie z niego ułatwia kontemplowanie Boga wraz z Maryją. W czasie modlitwy różańcowej, rozważamy kolejne wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Ponieważ dzieci przygotowują się do Komunii przez cały rok, mają za sobą doświadczenia w październikowych nabożeństwach. Dlatego Komunia to dobry moment na otrzymanie pierwszego różańca. Dzieci znające podstawowe prawdy wiary, mogą samodzielnie i z pełnym zrozumieniem powtarzać treści modlitw. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli różańców. Ponieważ jednak okazja jest wyjątkowa, polecamy szczególnej uwadze srebrne różańce na pamiątkę Pierwszej Komunii z grawerem na rewersie. Oczywiście, poza różańcami, znajdziesz u nas pudełka i etui, w których można je przechowywać.

Pamiątka I komunii świętej – prostota czyni ten dzień wyjątkowym

Pamiątka pierwszej komunii św. to od lat bardzo tradycyjna rzecz materialna, która ma przypominać dziecku oraz rodzinie o tym dniu. Z postępem technologicznym coraz częściej jako prezenty dla dziecka przyjmującego hostię po raz pierwszy, są gadżety takie jak smartfony czy hulajnogi elektryczne i nowoczesne zegarki. Takie podarunki, choć uszczęśliwią każde dziecko, nie zastąpią pierwszego różańca pierwszokomunijnego z grawerem czy albumu na zdjęcia komunijne, w którym przechować można wspomnienia. Rozwiązania technologiczne są dobre i zachęcające, jednak przyjęcie Pierwszej Komunii łączy się z wiarą katolicką, a nic nie wprowadzi dziecka bardziej w świat Jezusa, niż Biblia na Komunię czy gry edukacyjne i książki o tematyce chrześcijańskiej. Pamiątki komunijne to niepowtarzalne gadżety, które przydadzą się dziecku we wkroczeniu na drogę pełną wiary, a także wyzwań. Zadbaj o jego dobro i rozwój, zakupując szczególne prezenty.

Pismo Święte, figurka, różaniec i inne – czyli najlepsze pamiątki na komunię

Pamiątki pierwszej komunii świętej prawie zawsze łączą się z kolorem białym, który reprezentuje czystość oraz rozpoczynanie nowego rozdziału życia. Toteż występujące np. figurki przedstawiające chłopca lub dziewczynkę, zachowane są w kolorystyce lekkiej i zwiewnej, czyli jak najjaśniejszej. Prezentem idealnym dla dziecka, które przyjmuje ten sakrament, jest w szczególności różaniec pierwszokomunijny np. z prawdziwych pereł, który po poświęceniu w Kościele posłuży do modlitw. Trzecioklasista coraz lepiej rozumie słowa wypowiadane podczas modlenia się, dlatego poza wspomnianym różańcem z pięknymi grawerami np. od babci, dobrym wyborem jest także Biblia Rodzinna. Coraz częściej dostępne są komiksowe Biblie, od których trudno się oderwać dzięki ciekawym ilustracjom oraz rozmowom pomiędzy postaciami. Dziewczynka, tak jak i chłopiec, na pewno będzie zachwycona grami komputerowymi opowiadającymi o losach ważnych postaci np. św Piotra. Religijne gry edukacyjne pozwalają dziecku na poznawanie świata katolickiego w interesujący sposób. Dziecko samo decyduje, co jego postać zrobi w grze, a misje, które są do wykonania, pozwolą na dowiadywanie się historii zawartych w Piśmie Świętym.

PAMIĄTKI PIERWSZEJ KOMUNII Jest 513 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 513 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 513 elementów