Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

ŚLUB

Informacja

ŚLUB

Pamiątka na ślub - pokaż, jak ważny jest ten dzień

Małżeństwo, jako jeden z siedmiu sakramentów, jest wydarzeniem nie tylko niezwykle podniosłym, ale przede wszystkim ważnym. Jest to urzeczywistnienie tego, co niewidzialne - miłości Boga do człowieka. W czasie uroczystej mszy świętej, dwoje ludzi udziela sobie nawzajem sakramentu. To moment istotny nie tylko dla nich, ale również dla całej wspólnoty, która obok księdza, jest świadkiem złożenia sakramentalnej przysięgi. W czasie swojego wspólnego życia, małżonkowie wiele razy będą wracać pamięcią do tej chwili. Właśnie dlatego, okres przygotowań często zaczyna się na wiele miesięcy przed samym ślubem - żeby wszystko było idealnie przygotowane. A we wspomnieniach pozostanie nie tylko sam dzień i powstałe wówczas zdjęcia czy filmy, ale również pamiątki na ślub, które otrzymali od gości weselnych. Dlatego istotne jest to, by wybrać takie rzeczy, które przywołają żywe obrazy równie dobrze, jak ich demonstracje. Szczególną uwagę warto poświęcić religijnym prezentom na ślub, ponieważ to one po latach przypominają o związku tego dnia nie tylko z Kościołem, ale przede wszystkim z Chrystusem.

Pamiątka na ślub od rodziców

Rodzice młodego małżeństwa mają bardzo ważną rolę. Jeszcze przed uroczystością w kościele, błogosławią młodych. Jest to jeden z najważniejszych zwyczajów związanych z sakramentem małżeństwa w naszej tradycji. Jest to swego rodzaju życzenie pomyślności na nowej drodze życia, a ze strony młodych - podziękowanie za wychowanie i przeproszenie za błędy, zanim tę nową drogę rozpoczną. Istotna rola rodziców podczas całego dnia, jest podkreślana również w czasie wesela. W związku z tym, również pamiątka na ślub od rodziców dla nowożeńców, powinna być wyjątkowa. Szczególnej uwadze rodziców pary młodej polecamy to, co młodym pozwoli iść razem przez życie - Pismo Święte, różańce, czy też pamiątki na ślub w postaci książek religijnych, które przedstawiają problemy z jakimi młodzi mogą mierzyć się w swoim życiu.

Pamiątka ślubu od chrzestnego, chrzestnej i chrześniaków

Poza rodzicami, również rodzice chrzestni pełnią bardzo ważną rolę w dniu ślubu. To oni wspierali młodych w ich dotychczasowym życiu, a szczególnie w tym, by było one bliskie Boga. Ponieważ dorośli ludzie zazwyczaj potrzebują tego wsparcia mniej, niż młodzi, rola rodziców chrzestnych, kiedy młodzi zakładają własną rodzinę, nieco maleje. Dlatego też dobrze, by o słusznych wyborach w dalszym czasie, przypominały im pamiątki na ślub od chrzestnej i chrzestnego. W tym przypadku warto rozważyć pamiątki ślubne grawerowane. Tekst na nich będzie przypominał nie tylko o dniu ślubu, ale również o więzi powstającej pomiędzy człowiekiem, a jego rodzicami chrzestnymi.
Z drugiej strony, państwo młodzi najczęściej są już w wieku, w którym sami zdążyli zostać czyimiś chrzestnymi. Stąd również prezent na ślub od chrześniaka powinien być na swój sposób wyjątkowy. W przypadku młodych dzieci, takim prezentem na ślub może być własnoręcznie wykonana kartka. Starsze mogą zainteresować się prezentami na ślub w postaci audiobooków religijnych, lub filmów religijnych, które w sposób odpowiadający młodym, a więc bardzo współcześnie traktują o najważniejszych chwilach w życiu, a także o trudnościach z nimi związanych i o tym, jak je przezwyciężać.

Religijny prezent na ślub od świadka i od świadkowej

Jeśli mowa o osobach, w dniu sakramentu małżeństwa pełnią szczególne role, nie sposób nie wspomnieć o świadkach. To oni od samego początku wspierają młodych w przygotowaniach do ślubu i to również oni są wyjątkowymi świadkami uroczystości - jako jedyni spośród gości, potwierdzają, że sakrament został zawarty. Dlatego też prezent od świadka, a także prezent na ślub od świadkowej, powinny mieć szczególny charakter. Warto by wśród nich znalazły się obrazki srebrne, bądź też medaliki.
Bardzo ciekawym pomysłem na prezent na ślub od wszystkich gości weselnych, jest wybranie pielgrzymki, która zastąpi podróż poślubną. W jej czasie młodzi będą mieli chwilę na to, by wspólnie zastanowić się, jak będzie wyglądało ich wspólne życie.

ŚLUB Jest 256 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 256 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 256 elementów