Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

WIELKI POST I WIELKANOC

Informacja

WIELKI POST I WIELKANOC

Czas zacząć przygotowania do Wielkanocy

Wraz z Wielkim Postem rozpoczynają się przygotowania do obchodów Świat Wielkanocnych. Ten istotny w życiu katolika czas zadumy nad własnym postępowaniem może jednocześnie łączyć się z nadzieją czerpaną bezpośrednio z wiary. Jednym ze sposobów na uhonorowanie okresu Wielkiego Postu 2020 jest wykonywanie zadań zawartych w zdrapce wielkopostnej. Edycja familijna zachęca wiernych do ochrony środowiska. Okres poprzedzający Wielkanoc można połączyć z zabawą przeznaczoną dla całej rodziny, z której każdywyniesie ważną lekcję czyniącą go lepszym człowiekiem. Jak wiadomo, Wielki Post to czas dobrowolnych wyrzeczeń, kiedy to oczekujemy na Wielkanoc będącą jednym z ważniejszych świąt w religii katolickiej. Już małe dzieci są wówczas zachęcane do tworzenia własnych postanowień mających na celu duchowe przygotowanie ich do obchodów tego wyjątkowego dnia. Bardzo często najmłodszych uczy się o istocie Wielkanocy czerpiąc ze źródeł, jakimi są filmy religijne. Wielki Post to doskonały czas na przemyślenia, na wzmocnienie już posiadanej wiary, którą ukształtowała lektura Pisma Świętego. Tak przygotowany na obchody Świąt Wielkanocnych człowiek w pełni zrozumie, czym tak naprawdę było Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Jak celebrować okres Wielkiego Postu?

Jest dla chrześcijanina taki okres w roku, kiedy poświęca znacznie większą uwagę na rozwój duchowy. Mowa o Wielkim Poście, kiedy to dobrowolnie podejmuje się wyrzeczeń i postanowień mających na celu umocnić go w wierze jednoczącej ludzi z Bogiem. Czas poprzedzający Wielkanoc jest pozbawiony hucznych przyjęć, jednak nie oznacza to, że musi być okresem smutnym. Dla katolika to właśnie zgłębienie wiary jest najradośniejszym momentem, w którym realnie odczuwa obecność Stwórcy. Dobrym sposobem na znalezienie w sobie siły potrzebnej do wytrwania w postanowieniach w Wielkim Poście jest lektura książki autorstwa księdza Piotra Glasa – „40 dni walki duchowej”, która w interesujący sposób objaśnia, czym jest ten wyjątkowy okres w roku. Autor zachęca do podjęcia walki z grzechem, oraz uczy, jak dbać o przyjaźń między człowiekiem a Bogiem. Lektura owej książki wspomoże wiernych w wytrwaniu w postanowieniach zarówno w obecnym, jak i przyszłym Wielkim Poście 2021. Wśród wielu dewocjonaliów nawiązujących do okresu wielkopostno-wielkanocnego znajdziemy również powstałe z myślą o Wielkim Poście dekoracje, jak na przykład ikonę przedstawiającą Chrystusa „Oto Człowiek”. Ręcznie robiony powstały na desce olchowej obraz przy każdym spojrzeniu przypomni nam dla kogo decydujemy się na dotrzymanie postanowień. To także piękna pamiątka, która będzie zdobić dom w trakcie całego roku.

Wielkanoc jako święto rodzinne

Wspólne zasiadanie do stołu podczas śniadania w dniu Wielkanocy to piękne rodzinne wydarzenie. Już od najmłodszych lat rodzice uczą swe pociechy istoty tej wyjątkowej chwili, gdy wspólnie z krewnymi spożywa się poświęcone wcześniej posiłki. Przyjęło się, że w tym dniu również obdarowujemy bliskich. Warto zadbać o to, aby prezenty na Wielkanoc dla dzieci umacniały w nich wartości chrześcijańskie. Doskonale w tej roli sprawdzi się książka „Jezus zbawił świat. Opowieść o odkupieniu”, która w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób wyjaśni kim był Syn Boży, oraz to, dlaczego musiał zginąć na krzyżu. Dobrze jest przygotowywać małych wiernych do celebrowania Wielkiego Postu, a także Wielkanocy w sposób świadomy. Dzięki takiemu postępowaniu w dzieciach wzrośnie zaufanie, jakim darzą Boga i łącząca się z tym potrzeba czynienia dobra. W dniu Wielkanocy cała rodzina wspólnie raduje się ze zmartwychwstania Pańskiego, wzmacniając wówczas istniejące między nimi więzi.

Zobacz także: prezenty na Wielkanoc, prezenty na Wielkanoc dla dzieciświeczniki Wielkanocne

WIELKI POST I WIELKANOC Jest 267 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 267 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 267 elementów