Trwają prace modernizacyjne portalu, niektóre ceny hurtowe mogą być źle wyświetlone na stronie. Zamówienia złożone przez panel hurtowy będą przeliczane poprawnie na rabaty hurtowe.

Koszulka męska - God the Father ( Bóg Ojciec ) witraż

Opis

Detal brutto79,90

Więcej informacji

BRAK ROZMIARU XXL 

Motywem tej nietuzinkowej koszulki jest wysokiej jakości reprodukcja witrażu „Bóg Ojciec – Stań się” z Bazyliki Franciszkanów w Krakowie, autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.

Ten jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków polskiej sztuki sakralnej i arcydzieło młodopolskiego artysty przedstawia starotestamentową historię pierwszych chwil stworzenia. Potężny i majestatyczny Bóg Ojciec, za pomocą gestu powołuje do istnienia ex nihilo niebo i ziemię – z niebytu wyłaniają się pierwsze, amorficzne formy, dające wkrótce początek całości nieprzebranej mnogości stworzenia. Centralną część witraża i jego reprodukcji obejmuje sylwetka Boga Ojca, stylizowanego na starotestamentowego patriarchę z długą, falistą brodą i w draperiach szat, stanowiących jednocześnie motyw dekoracyjny i ornamentykę przedstawienia. Układ z podniesioną jedną ręką w górę oraz opuszczoną druga dłonią w dół dodają całemu dziełu dynamiki, podkreślając dodatkowo monumentalność czynu Stwórcy.

Postać Boga Ojca wykreowana przez Wyspiańskiego jest pełna siły i władzy, stanowiąc przeciwieństwo „dziadka z brodą na chmurce” –  popkulturowego i umniejszającego przedstawienia chrześcijańskiego Boga. W dolnej części reprodukcji znajduje się napis „ God the Father”. Dla wierzącego mężczyzny koszulka z reprodukcją wizji Wyspiańskiego stanowić może symbol mocnego i potężnego Boga Ojca, dodającego pewności i umacniającego.

Projekt koszulki wykonany za specjalnym zezwoleniem na wykorzystanie reprodukcji dzieła.

Nadruk dostępny będzie również w wersji przeznaczonej dla kobiet. Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: